[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Посох духовный » Молитвослов » МОЛИТВЫ СВЯТЫМ АНГЕЛЬСКИМ СИЛАМ
МОЛИТВЫ СВЯТЫМ АНГЕЛЬСКИМ СИЛАМ
putnikshepДата: Пятница, 09.10.2009, 20:12 | Сообщение # 1
Группа: Администраторы
Сообщений: 750
Статус: Offline

Всем чинам Ангельским

Вси святии Небесные Безплотные Силы, удостойте меня силы сокрушать все зло и страсти под ноги мои.
Святии Безплотные Серафимы, удостойте меня иметь пламенеющее сердце к Богу.
Святии Безплотные Херувимы, удостойте меня иметь премудрость для славы Божией.
Святии Безплотные Престолы, удостойте меня различать истину от неправды.
Святии Безплотные Господства, удостойте меня господствовать над страстями, чтобы дух поработил плоть.
Святии Безплотные Силы, удостойте меня иметь мужество в исполнении воли Божией.
Святии Безплотные Власти, удостойте Меня иметь силу победы над злом.
Святии Безплотные Начала, удостойте Меня служить Господу Богу в непорочности сердца и дел рук моих.
Святии Безплотные Архангелы, удостойте меня исполнять волю Господа нашего Иисуса Христа.
Святии Безплотные Ангелы, удостойте меня руководствоваться заповедями Божиими во все дни жизни моей.

 
putnikshepДата: Пятница, 09.10.2009, 20:16 | Сообщение # 2
Группа: Администраторы
Сообщений: 750
Статус: Offline
Св. Архистратигу Божию Михаилу

(Архистратиг Михаил (в перев. с евр. “кто как Бог”) поставлен Господом над всеми девятью чинами ангельскими и руководит небесной бранью с диаволом и его слугами. На иконах Архангел Михаил изображается с огненным мечом в руке, карающим всякое зло. Пророку Даниилу было предсказано, что Архангел Михаил будет защищать христиан последних времен от преследований антихриста.)
О, святый Михаиле Архангеле, помилуй нас, грешных, требующих твоего заступления, сохрани нас, рабов Божиих (имена), от всех видимых и невидимых враг, паче же подкрепи от ужаса смертнаго и от смущения диавольскаго, и сподоби нас непостыдно предстати Создателю нашему в час страшнаго и праведнаго Суда Его. О, всесвятый, великий Михаиле Архистратиже! Не презри нас, грешных, молящихся тебе о помощи и заступлении твоем в веце сем и будущем, но сподоби нас тамо купно с тобою славити Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.

 
putnikshepДата: Пятница, 09.10.2009, 20:21 | Сообщение # 3
Группа: Администраторы
Сообщений: 750
Статус: Offline
Святому Архангелу Гавриилу

(Фото Бобров М. С.)

(Архангел Гавриил (евр. “сила Божия”) — небесный вестник, “служитель чудесе” воплощения Бога Слова. На иконах изображается с райской ветвью (белой лилией) в руке, которую, по преданию, он принес Деве Марии в день Благовещения.)
О, святый Архангеле Гаврииле! Всеусердно молим тя, настави нас, рабов Божиих (имена), к покаянию от злых дел и ко утверждению в вере нашей, укрепи и огради души наша от искушений прельстительных и умоли Создателя нашего об отпущении грехов наших. О, святый великий Гаврииле Архангеле! Не презри нас, грешных, молящихся тебе, в веце сем и в будущем присно помощник нам явися, да непрестанно славим Отца и Сына и Святаго Духа державу и твое предстательство во веки веков. Аминь!

 
putnikshepДата: Пятница, 09.10.2009, 20:22 | Сообщение # 4
Группа: Администраторы
Сообщений: 750
Статус: Offline
Святому Архангелу Рафаилу

(Целитель недугов, утешитель в скорби. Помог Товии (Библия, книга Товита) найти невесту и потому считается небесным помощником новобрачных.)
О, святый Архангеле Рафаиле! Всеусердно молим тя, буди нам путеводитель в жизни нашей, сохрани от всех видимых и невидимых враг, исцели душевныя и телесныя болезни наша, управи жизнь нашу к покаянию во гресех и ко творению добрых дел. О, святый великий Рафаиле Архангеле! Услыши нас, грешных рабов Божиих (имена), молящихся тебе, и сподоби в здешней и в будущей жизни благодарити и славити общаго Создателя нашего в безконечныя веки веков. Аминь!

 
putnikshepДата: Пятница, 09.10.2009, 20:23 | Сообщение # 5
Группа: Администраторы
Сообщений: 750
Статус: Offline
Святому Архангелу Варахиилу, покровителю благочестивых семейств

О, великий Архистратиже Божий Архангеле Варахииле! Предстоя престолу Божию и оттоле принося благословения Божии в домы верных раб Божиих, испроси у Господа Бога милосердия и благословения на домы наша, да благословит Господь Бог нас и умножит изобилие плодов земных, и подаст нам здравие и спасение, во всем благое поспешение, и на врагов победу и одоление, и сохранит нас на многая лета, всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь!

 
putnikshepДата: Пятница, 09.10.2009, 20:27 | Сообщение # 6
Группа: Администраторы
Сообщений: 750
Статус: Offline
Святому Архангелу Хранителю

Ангеле Божий, хранителю мой святый, на соблюдение мне от Бога с небес данный! Прилежно молю тя: ты мя днесь просвети, и от всякого зла сохрани, ко благому деянию настави, и на путь спасения направи. Аминь

 
CHAYKA750Дата: Вторник, 24.08.2010, 09:27 | Сообщение # 7
Группа: Модераторы
Сообщений: 2585
Статус: Offline
Молитвы Ангелу-хранителю


Каждому христианину Бог дарует Ангела-хранителя, который невидимо охраняет человека всю его земную жизнь от бед и напастей, предостерегает от грехов, оберегает в страшный час смерти, не оставляет и после смерти. Ангелы радуются о нашем покаянии и преуспевании в добродетели, стараются наполнить нас духовными созерцаниями и содействовать нам во всяком добре.


Основная
Эта молитва читается утром.

Святый Ангеле, предстояй окаянной моей души и страстной моей жизни, не остави мене грешнаго, ниже отступи от мене за невоздержание мое. Не даждь места лукавому демону обладати мною, насильством смертнаго сего телесе; укрепи бедствующую и худую мою руку и настави мя на путь спасения. Ей, святый Ангеле Божий, хранителю и покровителю окаянныя моея души и тела вся мне прости, еликими тя оскорбих во вся дни живота моего, и аще что согреших в прешедшую нощь сию, покрый мя в настоящий день, и сохрани мя от всякого искушения противнаго, да ни в коем гресе прогневаю Бога, и молися за мя ко Господу, да утвердит мя в страсе Своем, и достойна покажет мя раба Своея благости. Аминь.


Молитва 2

Ангеле Христов святый, к тебе припадая молюся, хранителю мой святый, преданный мне на соблюдение души и телу моему грешному от святого крещения, аз же своею леностию и своим злым обычаем прогневах твою препричистую светлость и отгнах тя от себе всеми студными делы: лжами, клеветами, завистию, осуждением, презорством, непокорством, братоненавидением и злопомнением, сребролюбием, прелюбодеянием, яростию, скупостию, объядением без сытости и опивством, многоглаголанием, злыми помыслы и лукавыми, гордым обычаем и блудным взбешением, имый самохотение на всякое плотское вожделение, о злое мое произволение, его же и скоти безсловеснии не творят! Да како возможеши возрети на мя, или приступити ко мне, аки ко псу смердящему? Которыма очима, Ангеле Христов, воззриши на мя, оплетшася зле во гнусных делах? Да како уже возмогу отпущения просити горьким и злым моим и лукавым деяниям, в няже впадаю по вся дни и нощи и на всяк час? Но молюся ти припадая, хранителю мой святый, умилосердися на мя грешнаго и недостойного раба твоего (имярек), буди ми помощник и заступник на злаго моего сопротивника, святыми твоими молитвами, и Царствия Божия причастника мя сотвори со всеми святыми, всегда, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.


Молитва 3

Ангеле Христов, хранителю мой святый и покровителю души и тела моего, вся ми прости, елика согреших во днешнии день: и от всякаго лукавствия противного ми врага избави мя, да ни в коемже гресе прогневаю Бога моего, но моли за мя грешного и недостойного раба, яко да достойна мя покажеши благости и милости Всесвятыя Троицы и Матере Господа моего Иисуса Христа и всех святых. Аминь.

Молитва 4

Ангеле Божий, хранителю мой святый, на соблюдение мне от Бога с небес данный! Прилежно молю тя: ты мя днесь просвети, и от всякаго зла сохрани, ко благому деянию настави, и на путь спасения направи. Аминь.

Молитва 5

О святый Ангеле, хранителю и покровителю мой благий! С сердцем сокрушенным и душею болезненною предстою ти, моляся: услыши мя, грешнаго раба своего (имя рек), с воплем крепким и плачем горьким вопиющаго; не помяни беззаконий моих и неправд, имиже аз, окаянный, прогневляю тя по вся дни и часы, и мерзостна себе творю пред Создателем нашим Господем; явися мне милосерд и не отлучайся мене, сквернаго, даже до кончины моея; возбуди мя от сна греховнаго и пособствуй твоими молитвами прочее время живота моего без порока преити и сотворити плоды достойны покаяния, паче же от смертных падений греховных соблюди мя, да не погибну во отчаянии, и да не порадуется враг о погибели моей.

Вем воистинну и усты исповедую, яко никтоже таков друг и предстатель, защититель и поборник, якоже ты, святый Ангеле: предстоя бо Престолу Господню, молишися о мне, непотребнем и паче всех грешнейшем, да не изымет Преблагий души моея в день нечаяния моего и в день творения злобы. Не престай убо умилостивляя Премилосердаго Господа и Бога моего, да отпустит согрешения моя, яже сотворих во всем житии моем, делом, словом и всеми моими чувствы, и имиже весть судьбами, да спасет мя, да накажет мя зде по неизреченней милости Своей, но да не обличит и не истяжет мя онамо по нелицеприятному правосудию Своему; да сподобит мя покаяние принести, с покаянием же Божественное Причащение достойне прияти, о сем паче молю и таковаго дара всеусердно желаю.

В страшный же час смерти неотступен буди ми, благий хранителю мой, прогоняя мрачныя демоны, имущия устрашити претрепетную душу мою; защити мя от тех ловления, егда имам преходити воздушныя мытарства, да, храним тобою, безбедно достигну рая, ми вожделеннаго, идеже лицы святых и горних Сил непрестанно восхваляют всечестное и великолепое имя в Троице славимаго Бога, Отца, и Сына и Святаго Духа, Ему же подобает честь и поклонение во веки веков. Аминь.



 
freedomaikerДата: Воскресенье, 03.04.2011, 20:57 | Сообщение # 8
Группа: Модераторы
Сообщений: 339
Статус: Offline
Молитва Михаилу
Архистратигу
Грозному воеводе

Молитва сия древняя, написана на паперти Чудова
Монастыря в Кремле в Церкви Михаила Архистратига.
Аще который человек прочитает сию молитву –того дня
не прикоснётся к нему ни диавол, ни зол человек,
лестью не обольстится сердце его. Аще ли представится
от жития сего,- то и душа его не станет достоянием ада.

Господи Боже, Великий Царю безначальный! Пошли господи Архангела Твоего Михаила на помощь рабу Твоему (имя) изьяти его от враг его видимых и невидимых.
О Господень Михаиле Архангеле! демонов сокрушителю, запрети всем врагам борющимся со мною сотвори их яко овцы и сокруши их яко прах пред лицем ветра.
О Господень Великий Архангеле Михаиле! Архистратиже шестокрылатый, первый княже воевода небесных сил – Херувим и Серафим и всех святых.
О Угодный Михаиле Архангеле! Хранителю неизреченный буди мне великий помошник во всех обидах, в скорбях, печалях в пустынях на распутьях,на реках и на морях – тихое пристанище.
Избави мя Великий Михаиле Архангеле от всяких прелестей лукавых дьявольских, егда услышит мя грешного раба своего(имя), молящегося тебе и призывающего имя твое святое ускори на помощь мне и услыши молитву мою.
О Великий Архангеле Михаиле! Победи вся противящееся мне силою чеснаго и животворящего небесного Креста Гоподня, молитвами пресвятые Богородицы, святых ангелов и святых апостолов, святого пророка Божия Илии, Святителя Николая, архиепископа Мир Ликийских чудотворца, святаго Андрея Юродивого, святых великомучеников Никиты и Евстафия, преподобных отец и святых святителей и мучеников и всех небесных сил.
О Великий Архангеле Михаиле! Помози мне грешному рабу твоему(имя), избави мя от труса, потопа, от огня и меча, от напрасныя смерти, от всякого зла, и от врага льстивого, и от бури наносимыя и от лукавого избави мя, Великий Михаиле Архангеле Господень всегда ныне и присно и вовеки веков.

Аминь.
 
AlekSuzДата: Понедельник, 21.11.2011, 18:04 | Сообщение # 9
Группа: Друзья
Сообщений: 1142
Статус: Offline
Поздравляю с праздником Собора Архистратига Михаила и прочих Небесных Сил бесплотных.



Слово в праздник Архистратига Михаила
Архимандрит Иоанн (Крестьянкин)
По мнению учителей Церкви, человек создан для того, чтобы восполнить число отпавших ангелов. Следовательно, мы должны войти в Собор Ангелов. А для этого, подумайте, дорогие мои, как чиста и свята должна быть наша жизнь. Как еще здесь, на земле, мы должны заблаговременно подготавливать себя к сожитию с Ангелами, к вхождению в их светлое и святое собрание. В тот их Собор, который мы с вами ныне так торжественно празднуем!
 
SoltДата: Четверг, 08.12.2011, 01:26 | Сообщение # 10
Группа: Ищущие
Сообщений: 1
Статус: Offline
Спасибо за сайт, много интересного и главное полезного. Буду разбираться дальше, т.к. я здесь новичок, попала благодаря высказываниям Олега Jaspera, и его мнению на некоторые вещи.
 
Форум » Посох духовный » Молитвослов » МОЛИТВЫ СВЯТЫМ АНГЕЛЬСКИМ СИЛАМ
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: